Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…NIECODZIENNIK SATYRYCZNO-PROWOKUJĄCY

Powrót do przyszłości po 25 latach

85 730  
720   29  
Pluton, podwędzony libijskim terrorystom, załadowany. Kondensator i obwody czasowe przetestowane. Powietrze w kołach uzupełnione... Wszystko gotowe do podróży. Dla pewności przetestujmy jeszcze nasz wynalazek na psie.
Minęło 25 lat od momentu, kiedy drzwi Deloreana DMC-12 zamknęły się, a bohater filmu „Powrót do przyszłości” odbył swoją pierwszą wycieczkę w czasie i prawie... dał się poderwać własnej matce.


  • W pierwszej wersji scenariusza bohaterowie mieli przemieszczać się w czasie za pomocą pojemnej lodówki. Reżyser filmu – Robert Zemeckis poszedł po rozum do głowy i tę kuchenną maszynę zamienił na samochód. I wcale nie chodziło tu o względy estetyczne, ale o obawę przed tym, że małoletni lub nieobdarzeni wyobraźnią widzowie zaczną sami zamykać się w lodówkach.
  • Wytwórnia Columbia Pictures odrzuciła pierwszą wersję scenariusza filmu uważając, że zbyt mało w nim seksu...
     
  • Zemeckis dbał o szczegóły – miejsce, z którego Marty rozpoczyna swą podróż to plac przed centrum handlowym „Bliźniacze Sosny”. Jak wytłumaczył Dr Brown, nazwa ta związana jest z poprzednim właścicielem tych terenów, farmerem Peabodym, który sadził w tym miejscu drzewa.

     
    Kiedy bohater cofa się w czasie do 1955 roku, Delorean miażdży niewielkie drzewko znajdujące się na posesji wyżej wspomnianego farmera. I tak też pod koniec filmu mamy już do czynienia z centrum handlowym „Samotna Sosna”.

  • Producent wykonawczy filmu, Sidney Sheinberg, upierał się aby zmienić tytuł obrazu na „Kosmici z Plutona”.
     
  • Aktorem, który początkowo miał wcielić się w rolę profesora Emmeta Browna był John Lithgow.
     
  • Kolejną zmianą w scenariuszu miał być sposób w jaki bohaterowi udaje się wrócić do „bezpiecznego roku 1985”. W ostatecznej wersji energię potrzebną do uruchomienia obwodów czasu wytworzył piorun, jednak według pierwszego pomysłu Delorean miał zostać „poruszony” przez eksplozję powstałą w wyniku testów atomowych w Nevadzie.

     
  • Lea Thompson, która wcieliła się w mamę Marty'ego, jest zaledwie o 10 dni starsza od Michaela J. Foxa.
     
  • Całkiem niedawno padliśmy ofiarą internetowej plotki mówiącej, że oto 25 rocznica nakręcenia filmu pokrywa się z rokiem, do którego mieliby przenieść się bohaterowie. W rzeczywistości Delorean ląduje w roku 2015, mamy więc jeszcze parę lat na ogarnięcie się i wprowadzenie do użytku powietrznych autostrad, kurtek z suszarkami i deskolotek.
  • Afisz kina, które pojawia się w 1955 roku reklamuje dwa obrazy - „Boy's Life” i „Watch the Skies”. Były to robocze tytuły filmów autorstwa producenta "Powrotu do przyszłości - Stevena Spielberga. Pierwszy z nich to „E.T.”, drugi zaś - „Bliskie spotkania trzeciego stopnia”.
     
  • Aby uniknąć konieczności „pożyczania” plutonu od libijskich zamachowców, doktor Brown wprowadził do wehikułu kilka poprawek i usprawnień. Zamontował m.in. urządzenie wytwarzające energię ze śmieci.

     
    W rzeczywistości to nic innego jak elektryczny młynek do kawy.

     
  • Prawdziwe działanie „efektu motyla” możemy podziwiać w momencie, kiedy na skutek działań bohaterów zmieniają się artykuły w gazecie. Jedna z takich zmian to przeobrażenie się wiadomości „Nixon obiecuje, podczas swej piątej kadencji, zakończyć do roku 1985 wojnę w Wietnamie”
    na „Reagan ubiega się o drugą kadencję: nie przewiduje się republikańskich przeciwników”.
     
  • Druga i trzecia część filmu kręcona była w tym samym czasie. Po pięciu latach od pierwszego „Powrotu do przyszłości” Michael J. Fox zupełnie zapomniał jak jeździ się na deskorolce.
     
  • Sporo problemów sprawiała Claudia Wells, wcielająca się w postać Jennifer, narzeczonej głównego bohatera. Na jakiś czas została ona zmieniona przez inną aktorkę. Wkrótce jednak wróciła na plan po tym jak okazało się, że jej dublerka jest wyższa od Michaela J. Foxa. W kolejnych odsłonach filmu Claudię zmieniła Elizabeth Shue. Niektóre sceny wiążące dwa pierwsze obrazy trzeba było więc powtarzać.


     
  • W drugiej części filmu widzimy kino z hologramową reklamą filmu „Szczęki 19” w reżyserii Maxa Spielberga. Jak można się domyślić, Max to syn Stevena.

     
  • Osiłek Biff zdobywa almanach z wynikami przyszłych rozgrywek sportowych. Jego uwagę przykuwa informacja, którą komentuje w taki sposób: „Floryda wygrywa mistrzostwa świata w 1997 roku. Taaa... pewnie.” Osiem lat po nakręceniu drugiej części trylogii, drużyna Florida Marlins (która nie istniała w momencie tworzenia filmu) zdobyła puchar Mistrzostw Świata w Baseballu '97.

     
  • Kiedy dr Brown "odpływa" po wypiciu  znikomej dawki alkoholu, barman szykuje dla niego specjalny napój, który w mig stawia nieszczęśnika na nogi. Oto skład tego cuda: sos tabasco, pieprz cayenne, papryczki chili, cebula i ziarna gorczycy. Jeśli ktoś z Was przetestuje tę mieszankę (i przeżyje) – prosimy o kontakt z redakcją.
     
  • Libijscy terroryści mówią całkiem dobrze po angielsku: „Cholerny ruski karabin!” (po tym jak Kałasznikow odmawia współpracy), „Cholerny szwabski samochód!” (po tym jak silnik Volkswagena nie chce zapalić).


     
  • Burmistrz „Goldie” Wilson dostał swój przydomek po złotym zębie pięknie komponującym się z jego równym zgryzem.
  • O co chodzi temu dzieciakowi na drugim planie?
https://www.youtube.com/watch?v=zq5-6PkVGCg

  • W „Powrocie do przyszłości III” uważny widz dostrzeże, że w jednej ze scen pojawia się słynny zegar z ratusza. Świeżo skonstruowany mechanizm zostanie wkrótce zamontowany na nowo powstałym budynku. Ciekawostką jest to, że wskazówki urządzenia wskazują 10:04. Dokładnie o tej samej godzinie piorun zniszczył zegar podczas pamiętnej burzowej nocy w 1955 roku...

     
  • „Trzeba używać do tego rąk?” rzekł zniesmaczony małolat do Marty'ego, który to właśnie demonstrował jak należy obsługiwać automaty z grami. Rozpieszczonym szczylem okazał się sam...Frodo (Elijah Wood), który dwie dekady później robił podobne miny podczas prób pozbycia się pewnego pierścionka.

     
  • A oto minimalistyczne, aczkolwiek bardzo pomysłowe, plakaty kolejnych części filmu.
  • Jak już pisaliśmy tutaj, początkowo w postać Marty'ego McFly'a wcielił się Eric Stolz, jednak nie sprawdził się w tej roli, więc twórcy filmu zmuszeni byli znaleźć dla niego zastępstwo i nakręcić od początku sporo gotowych już scen. Po 25 latach od premiery filmu, doczekaliśmy się publikacji krótkiego klipu z występem oryginalnego McFly'a.

https://www.youtube.com/watch?v=E3GZ8JOy8I8
  • Swego czasu Robert Zemeckis wywołał burzę wśród miłośników filmu, informując ich o tym, że deskolotka to nie tylko rekwizyt filmowy, ale autentyczny, działający gadżet. O ile ta wiadomość była jedynie żartem reżysera, to już świeże doniesienia płynące od producenta obuwia firmy Nike, są całkiem realne. Wszystko wskazuje na to, że wkrótce doczekamy się automatycznie „wiążących się” butów.
  • W ramach świętowania ćwierćwiecza istnienia stylowego wehikułu czasu, odtworzono oryginalny zwiastun pierwszej części.

Wersja z 1985 roku:

https://www.youtube.com/watch?v=I4iQASYuOE0

Wersja z 2010 roku:

https://www.youtube.com/watch?v=uM6Ms621898
  • Mimo wielkich nadziei fanów, nic nie wskazuje na to aby czwarta część filmu miała kiedykolwiek powstać.
Źródła: 1234567 ,8

Oglądany: 85730x | Komentarzy: 29 | Okejek: 720 osób

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą
Najpotworniejsze ostatnio
Najnowsze artykuły

27.04

26.04

Starsze historie

Sprawdź swoją wiedzę!
Jak to drzewiej bywało